Veteráni

Nedílnou součástí Jarních sprintů je i Veteránské okénko.
Pro koho je akce určena ?
Pro všechny, kteří vidí Volkswagen jako historické vozidlo a jejichž VW byl vyroben před rokem 1967. Dále jsou vítány všechny vozy KDF a nepohrdneme ani vozy Porsche do roku 1965.

Jaké klademe nároky na stav vozidla ?
Je jedno, jestli je vozidlo v původním stavu nebo prošlo kompletní renovací. Důležitý je výsledek.

– Vůz by měl být v původním laku nebo přelakován stejným odstínem, jaký se v daném roce ve fabrice používal(v případě nových laků). Historický ale nepůvodní lak, který bude ctít charakter a stav vozu, není překážkou a bude posuzován individuálně.

– Interiér, tedy čalounění sedaček, boční a dveřní panely, stropovice, atp., by měly být buď původní nebo v replice, která odpovídá vzhledem původnímu materiálu. Koženka z ČSAD nebo kytičkové potahy nejsou to pravé.

– Motor nemusí být původní ale měl by být dobově korektní a to včetně příslušenství. 1600ccm motor ve VW brouk 1958 nebo tuningový tlumič Python není povolen.

– Snížení vozidla oproti sériovému stavu pomocí štelovací přední nápravy, snížených nábojů, vzduchových podvozků, atp. není přípustné.

– Vůz by měl být pokud možno na sériových ráfcích sériových rozměrů. Drobný tuning v podobě alternativ, jako jsou dobové ráfky používané na vozech Porsche, atp. jsou povoleny. BRM, Sprintstar, Mangels a podobné raději nechte pověšené na hřebíku v dílně.

– Vkusný dobový tuning je povolen. tmavé skla, rozšířené blatníky nebo jiné prvoplánové vychytávky nejsou vítány.

Co majitelům veteránů nabízíme ?
Není toho mnoho ale krom zajištěného parkováni na lukrativním místě v centru dění, navíc v dobré společnosti ostatních veteránistů, také prezentaci svého vozidla před laickou i odbornou veřejností. Nebude samozřejmě chybět ani nějaké to malé pohoštění pro řidiče a spolujezdce. Vozy do roku 1953 jsou zbaveny registračního poplatku a mohou závodit na Sprintech na Vítkově zcela zdarma. Každým rokem též vyhlašujeme nejlepší veterán roku který získá krom uznání ostatních i nějaký ten věcný dar.

Co naopak od akce očekávají pořadatelé ?
Sezvat a zkontaktovat co nejvíce starých Volkswagenů a popularizovat směr kdy je Volkswagen brán jako historické vozidlo a ne jen jako základ pro novodobý tuning. Sice se VW vyrábělo v milionových sériích ale díky tomu jsou dnes ty nejstarší modely mnohdy hůře dostupné než plnokrevné předválečné veteránské vozidla..

Kdy a kde se akce pořádá ?
Akce proběhne v areálu FREESTYLE PARK MODŘANY, ulice Vltavanů v Praze 4 Modřany a to v termínu konání jarních sprintů, tedy 22.dubna 2017 v sobotu dopoledne.

Rád bych se účastnil ale nejsem si jistý jestli můj vůz splňuje požadovaná kritéria ?
Nevadí, přesně pro Vás je věnována tato pozvánka. Kontaktujte mne na sam@samsgarage.org, na tel: 739416001 případně zde po SZ a probereme detaily.
Cílem není majitele peskovat za nekorektnosti ale dostat na Jarní sprinty co nejvíce zajímavých starých vozů a příjemně strávit sobotní den. Čím mladší rok výroby, tím bude náš pohled a nároky na stav a původnost samozřejmě vyšší. U raritních a starších vozidel rádi přimhouříme oko.

Na závěr něco fotografií z posledního ročníku: